All Season Suit 2.0

Datum: 25.6.2018 | Kategorie: Recenze | Autor: admin | Žádné komentáře
Share Button

All Season Suit 2.0

Celoroční zateplená souprava od firmy NAVITAS

Vstoupili jsme do nového roku a již se objevují první novinky známých a oblíbených značek. Jednou z „oblíbených“ je tato BRITSKÁ značka NAVITAS. Tato společnost, která se zabývá výrobou outdoorového oblečení, má ve svém portfoliu také výrobní divizi pro rybáře. Navitas je v České republice velmi známá, takže o to více nás těší, že vám můžeme představit formou recenze horkou novinku v podobě celoročního kompletu.Platí pravidlo, že neexistuje špatné počasí, ale špatné oblečení. A správné oblečení je třeba i dobře zkombinovat, aby správně fungovalo.

Osobně doporučuji pořizovat kvalitní oblečení a zde se řídit prvním dojmem, který ten určitý výrobek na mě udělá. První dojem je vždy nesmírně důležitý, jelikož když máte dojem dobrý, skutečně cítíte, že to je s vámi v souladu, berete jej. Vyzkoušejte, jak vám sedí, jak se cítíte i jak se sami sobě v oblečení líbíte. To není ješitnost ani narcismus, ale je to proto, že když všechny tyto aspekty jsou s vámi v souladu, budete spokojeni a bude vám v oblečení skvěle a bude i správně fungovat. Oblek Navitas, který vám nyní s kolegou Vláďou představíme, budí dojem skutečně dobrý. Máme jej na sobě. Oblek je velmi příjemný na těle, je lehoučký, hřeje a je i správně velikostně šitý, což je dost důležité.

                           

                    

Oblek je zateplený vrstvou izolace o hmotnosti 50 g, což je střední úroveň zateplení.
Většina značkových outdoorových bund mívá 40 – 60 g, takže je to v pořádku.

► Navíc bunda má kromě hlavního zipu vpředu ještě i další ve vnitřní části, takže zateplení od výrobce můžete ještě zesílit polartec nebo primaloft vložkou na zip. To je výborná věc.

► Celoroční oblek v sobě spojuje teplo, pohodlí a moderní design v jednom.

► Vrchní materiál je 100% nylon 230T Taslon, který je podpořen nepromokavou membránou, která má 5000 vodního sloupce, což je poměrně dost vyhovující, neboť pokud je membrána kvalitní, není potřeba více. Důležité je, že oblečení má plně podlepené švy.

► Design má oblečení praktický a jednoduchý. Dvě velké vnější kapsy na zip a jedna velká kapsa uvnitř na suchý zip. Osobně postrádám ještě jednu venkovní na zip, tzv. napoleonskou kapsu, případně jednu zipovou uvnitř. Vnější kapsa na hrudi je výhodná, že nemusíte rozepínat bundu a pouštět si chlad na tělo. Perfektní je fleece lemovaná kapuce se slabým zateplením, která výborně sedí a není příliš velká, tak akorát. Ve spodní části po obou stranách má stahování a hlavní zip na bundě je ukončen fleece podbradníkem, takže ukončení nedře a je příjemné. Jde až přes ústa, takže hřeje a chrání krk před větrem.

► Kalhoty padnou výborně, nikde neškrtí, jsou opravdu příjemné. Výborný je také jejich zvýšený pas, který nám udržuje v teple bederní část zad. Pas je pružný a vpředu na dva druky a zip. Dvě zipové kapsy na bocích.

► Spodní část nohavic je vybavena suchými zipy na
lemu, díky kterým je možné nohavice více přitáhnout
k botám.
► Celkový dojem z obleku je výborný. Prošlo mi rukama mnoho oblečení od renomovaných outoutdoorových firem, takže si troufám porovnat kvalitu a především funkčnost, a ta je u obleku Navitas na vysoké úrovni.

► Pokud hodnotím celkově tento komplet, tak když pominu detaily, které jsem zmiňoval a které mohou chybět pouze mně, tak dávám za 1, neboť oblečení splňuje vše, co má splňovat pro pobyt v přírodě a nepřízni počasí.

► Oblečení je k dostání v těchto velikostech: S, M, L, XL, XXL, XXXL a je důležité, že jak to vypadá podle modelu, který jsme zkoušeli, velikosti sedí. Zkoušen byl model ve velikosti S.

► Cena obleku je přijatelná, když si porovnáte outdoorové bundy samostatně prodávané, tak cena za celý komplet 4 399 Kč je skvělá.

Václav Ehrlich, Vláďa Korbelář